VICTORIA - Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet

UWAGA !!!
Bieżące informacje o działalności stowarzyszenia Victoria znajdują się na stronie na Facebooku
https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-na-Rzecz-Kobiet-Victoria-219850051437085/

Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Linki
Kontakt
Galeria
Szukaj
Dzisiejsze wydarzenia
Informacje o nas

Nasza misja
Program działania
Historia...
Stałe formy pomocy
Zarząd...
Statut...
Zrealizowane Projekty...


Die Charakteristik des Vereins 'Victoria'


The characteristics of the association 'Victoria''
POLITYKA COOKIES
Wykorzystujemy infor-
macje przechowywane w Państwa przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies

Ostatnie Artykuły
„Gniew"
Gniew na przemoc dom...
"Gniew" kryminał o p...
SERGIO DE ARANA: KTO...
Matka Boska płacze k...
SERGIO DE ARANA: KTO SIĘ BOI KONWENCJI O PRZECIWDZIAŁANIU PRZEMOCY WOBEC KOBIET?
02.03.2014

Przemoc wobec kobiet w Polsce i na świecie ma rozmiary prawdziwej epidemii. W Polsce co trzecia dorosła kobieta doświadczyła przemocy fizycznej, 11,5% kobiet doznało przemocy seksualnej, w tym 5% ze strony męża lub partnera. Co roku w Polsce przemocy doświadcza od 700 do 950 tysięcy kobiet, a 30 tysięcy jest gwałconych. Rokrocznie 150 kobiet w naszym kraju ginie w wyniku przemocy domowej.

W obliczu tej skali problemu zwalczanie przemocy wobec kobiet i zapobieganie jej powinno być jednym z priorytetów w działaniach polskiego państwa. Niestety, politycy i polityczki – zamiast poszukiwać rozwiązań prawnych i instytucjonalnych, które dostarczyłyby kobietom doświadczającym przemocy realnej pomocy i wsparcia – wolą postraszyć wyborców dżenderem, promocją homoseksualizmu lub zorganizować nam olimpiadę zimową w Krakowie (kosztem funduszy na politykę społeczną).

Przemoc domowa, gwałty oraz molestowanie seksualne dzieci nie są obszarem realnych działań państwa, ponieważ według naszej klasy politycznej oraz ściśle z nią związanej kasty duchownych każde działanie mające zapobiegać przemocy wobec kobiet i dzieci jest zamachem na rodzinę i tradycję, które doprowadzi do masowych rozwodów oraz katastrofy demograficznej. Zdaniem naszych konserwatystów i konserwatystek przemoc wobec kobiet i dzieci jest warunkiem niezbędnym do przetrwania tradycyjnej polskiej rodziny…

Zgodnie z zapowiedziami rządu w ciągu kilku tygodni ma się odbyć w Sejmie głosowanie nad ratyfikacją Konwencji Rady Europy o zwalczaniu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Nawet jeśli parlament ratyfikuje Konwencję, to droga do zbudowania systemu skutecznej pomocy i wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy jest daleka. Konserwatyści i kościół katolicki zrobią wszystko, aby odciąć fundusze i zablokować zmiany ustawowe, które mogłyby zmniejszyć skalę przemocy wobec kobiet w Polsce. O kampaniach społecznych, ustawowym zakazie zbliżania się sprawców przemocy do ofiar, edukacji antyprzemocowej oraz o sposobie prowadzenia postępowań przez policję wobec sprawców gwałtu w dalszym ciągu będą decydować rząd i parlament. Dlatego musimy cały czas trzymać rękę na pulsie i pilnować, aby podejmowane przez nich decyzje wzmacniały pozycję kobiet i dzieci doświadczających przemocy.

Kluczową metodą zapobiegania przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej wobec kobiet i dziewcząt jest edukacja równościowa, która będzie dostarczać dziewczynkom i chłopcom rzetelnej wiedzy o przemocy w związkach i w rodzinie. Dla agresywnych mężczyzn przemoc nie jest celem samym w sobie. Sprawcy stosują przemoc po to, aby zdobyć i utrzymać władzę nad kobietami i dziećmi w swojej rodzinie. Dlatego aby zmniejszyć skalę przemocy w społeczeństwie, musimy pracować nad stereotypami męskości i kobiecości, które mimowolnie przekazujemy chłopcom i dziewczynkom. Egalitarna edukacja jest szansą na to, aby dziewczęta nie były wychowywane na przyszłe ofiary przemocy, a chłopcy przestali być uczeni, że władza i uprzedmiotawianie kobiet są wyznacznikami „prawdziwej męskości”.

Sergio de Arana, Głosy Przeciw Przemocy
Link

Dodane przez Victoria dnia kwiecień 14 2014 12:13:591164 Czytań - Drukuj
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 242
Najnowszy Użytkownik: inodar
Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet "VICTORIA",
ul. 3 Maja 14 A 35-030 Rzeszów